Są takie zabiegi kosmetyczne, których nie wolno wykonywać wiosną i latem. Jeżeli nie zdążyłaś poddać się im zimą lub jesienią, to musisz poczekać do następnego roku. Jesteś niecierpliwa? Lepiej nie ryzykuj, bo możesz nabawić się podrażnień i osłabić kondycję skóry. Zobacz, z którymi zabiegami należy się wstrzymać.
Czemu niektórych zabiegów nie wykonuje się wiosną i latem?
Nie ma w tym żadnej filozofii. Po prostu niektóre preparaty i zabiegi kosmetyczne mają działanie fotouczulające. Oznacza to, że pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych na skórę poddaną zabiegowi lub posmarowaną jakąś substancją, mogą wystąpić przebarwienia, blizny i inne niedoskonałości. Do zabiegów zakazanych wiosną należą: zabiegi złuszczające, laseroterapia, krioterapia i makijaż permanentny.
Zabiegi złuszczające
Zalicza się tu między innymi chemiczne peelingi, dermabrazję i mikrodermabrazję. Polegają na usunięciu zrogowaciałych warstw naskórka poprzez zastosowanie złuszczających substancji lub specjalistycznych urządzeń. Po zabiegach skóra potrzebuje około miesiąca na regenerację. W tym czasie należy unikać słońca, wysokich temperatur i kąpieli oraz drażniących substancji i zabiegów.
Laseroterapia
To przede wszystkim usuwanie naczynek, piegów i zbędnego owłosienia za pomocą lasera. Światłem emitowanym przez urządzenie można leczyć również trądzik różowaty, rumień i przebarwienia. Osoby, które chcą poddać się zabiegowi, muszą przez cztery tygodnie przed zabiegiem i po nim unikać słońca oraz dać skórze czas na regenerację. W przeciwnym wypadku może dojść do przebarwień, stanów zapalnych i podrażnień.
Krioterapia
Polega na usuwaniu blizn, zmian trądzikowych i brodawek za pomocą ciekłego azotu. Krioterapia polega na zamrożeniu wierzchniej warstwy skóry suchym lodem, co wywołuje zaczerwienienie. Kontakt skóry ze słońcem po takim zabiegu jest zabroniony ze względu na możliwość wystąpienia powikłań.
Makijaż permanentny
Ten zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych pigmentów. Jeżeli zależy nam na trwałym i intensywnym kolorze, to z makijażem permanentnym musimy poczekać do jesieni. Promienie słoneczne mogą bowiem zmniejszać trwałość i odbarwiać pigment. Zbyt długa ekspozycja skóry na słońce może skończyć się między innymi sinieniem dopiero co pomalowanych warg.
Dodaj komentarz