Profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn. Na czym polega botoks, lipoliza i laseroterapia?

Niedostatki urody mogą negatywnie wpływać na samoocenę zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co więcej, często decydują o tym, w jaki sposób postrzega nas otoczenie. Okazuje się, że w niektórych środowiskach opinia innych jest bardzo ważna. Jakie profesjonalne zabiegi kosmetyczne są polecane dla mężczyzn? Na czym polega botoks, lipoliza, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, peeling chemiczny, laseroterapia i fotoodmładzanie skóry?

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Botoks

Ostrzykiwanie toksyną botulinową ma na celu blokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach. W efekcie następuje rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie zmarszczek mimicznych, to znaczy zmarszczek pomiędzy brwiami (lwich), poprzecznych czoła i wokół oczu (kurzych łapek). Botoks trwa kilka minut i polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane mięśnie twarzy. Nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji ‒ zaraz po wyjściu z gabinetu można wrócić do pracy. Po wygładzeniu zmarszczek mimicznych twarz odzyskuje pogodny wygląd. Efekt widoczny jest po około 3 tygodniach.

Zabieg z użyciem botoksu sprawdza się także w przypadku leczenia nadmiernej potliwości.

Lipoliza

Lipoliza polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową lecytyny, która powoduje jej trwałe uszkodzenie. Zabieg ma na celu nieinwazyjne rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. Jego działanie jest szerokie ‒ lipoliza umożliwia pozbycie się drugiego podbródka, nadmiaru tłuszczu na kolanach, „byczego‟ karku, pulchnych policzków, worków pod oczami i cellulitu. Wyraźny efekt pojawia się dopiero po kilku zabiegach. Zaleca się 4 spotkania co 4-6 tygodni.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to jedna z najpopularniejszych metod odmładzania. Umożliwia wygładzenie średnich i powierzchniowych zmarszczek. Dzięki zastrzykom z kwasu hialuronowego o wyższym stężeniu można zwiększyć objętość różnych części twarzy, na przykład okolic policzków. Niektórzy mężczyźni po 50. roku życia tracą tkankę tłuszczową w tych rejonach. W konsekwencji ich skóra zaczyna opadać, co nadaje twarzy smutny wyraz. W takich przypadkach wypełnianie kwasem hialuronowym daje spektakularne efekty.

Kwas hialuronowy jest czystym żelem polisacharydu, który naturalnie występuje w organizmie. Zabieg wypełniania zmarszczek polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w określone punkty na skórze na odpowiednią głębokość. To poprawia jędrność i sprężystość skóry, a co za tym idzie, likwiduje widoczne oznaki starzenia. Efekty utrzymują się przez 6-12 miesięcy, po czym kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu. Zabieg jest bolesny, dlatego wymaga znieczulenia. W przypadku płytkich bruzd stosuje się jedynie żel znieczulający, a w przypadku głębszych ‒ znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa około pół godziny, a opuchlizna znika po kilku dniach, a nawet godzinach.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny (migdałowy, glikolowy, pirogronowy lub trójchlorooctowy) ma na celu złuszczenie naskórka i usunięcie defektów powstałych na skórze na skutek procesów starzenia lub przebytych chorób. Nakładana substancja przenika w głąb skóry, dlatego ma bezpośredni wpływ na odbudowę kolagenu i elastyny. Peeling powoduje złuszczanie się kolejnych warstw. Później następuje regeneracja – nowa skóra jest znacznie jędrniejsza oraz wolna od przebarwień, zaskórników i rozszerzonych porów. Ze względu na głębokość działania peelingi można podzielić na bardzo powierzchniowe, powierzchniowe, średniogłębokie i głębokie. Długość rekonwalescencji zależy od stężenia preparatu. Efekty peelingu chemicznego są widoczne po 14-90 dniach.

Laseroterapia

Laser usuwa między innymi rozszerzone naczynka, włókniaki, nadmierne owłosienie, zmiany pigmentacyjne i przebarwienia. Niektóre zabiegi laserowe są bezbolesne, inne wymagają zastosowania żelu znieczulającego.

Fotoodmładzanie skóry

Fotoodmładzanie jest zabiegiem uniwersalnym i ma szerokie zastosowanie. Pojedynczy zabieg umożliwia usunięcie drobnych zmarszczek, przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych porów, rumienia twarzy i rozszerzonych naczynek. Fotoodmładzanie to delikatna metoda usuwania niedoskonałości skóry na pomocą światła. Podczas zabiegu na skórę działa wiązka światła emitowana przez urządzenie IPL, które wytwarza fale różnej długości jednocześnie. Przed zabiegiem należy nałożyć na skórę żel chłodzący i łagodzący podrażnienia, po czym specjalna głowica wyposażona w filtr kieruje na nią wiązki światła. Fotoodmładzanie skóry jest nieinwazyjne i umożliwia powrót do normalnej aktywności już następnego dnia. Zabiegi zwykle wykonuje się w 2-3 seriach co 4-6 tygodni(/-e).

Skutkiem ubocznym fotoodmładzania jest wysuszenie skóry, dlatego w przerwach pomiędzy kolejnymi seriami należy poddawać się zabiegom nawilżającym i dotleniającym skórę. Aby efekty utrzymały się jak najdłużej, warto regularnie poddawać się kuracjom pielęgnacyjnym i wykonywać gimnastykę twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *