O tym olejku jeszcze zapewne słyszało niewielu.
Okazuje się, że z brokuły da się wytłoczyć nie lada kosmetyk. Olej z jego nasion jest produktem niezwykłym. Dlaczego jest unikatowy i jak to się stało, że jest jednym z najbardziej ostatnimi czasy pożądanych naturalnych olejków? To nie przesada – brokułowy olejek, o lekko zielonej barwie i (niekiedy) przypominającym brokuł zapachu jest jednym z doskonalszych kosmetyków, niepodobnym do żadnych innych olejków. Gotowa, by poznać jego właściwości?
Olej z brokułu INCI:Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil
Olej z brokuła – właściwości
Olej brokułowy tłoczony na zimno z ziaren brokułów ma lekko zielonkawą barwę i delikatny aromat… warzywny, czyli właśnie brokułowy. Dość charakterystyczni i być może nie dla wszystkich miły zapach rekompensujemy sobie jego niezwykłym działaniem. Tym, co najbardziej wyróżnia ten olej spośród pozostałych olejków roślinnych jest jego niezwykła jak na olej budowa chemiczna, czyli duża zawartość nienasyconego kwasu erukowego z grupy Omega-9.
Wspomniany kwas, ze względu na długie łańcuchy, które go tworzą, jest w stanie zapewnić włosom efekt podobny do tego, który zostawiają silikony. To właśnie z tego powodu olej brokułowy nazywa się naturalnym silikonem i poleca się go przede wszystkim do do pielęgnacji wysokoporowatych (zniszczonych, suchych, sztywnych, łamliwych) włosów.
Olej brokułowy sprawia, że pasma stają się gładkie, bardziej błyszczące i śliskie – daje mim efekt tzw. laminacji. Pozostawia na ich powierzchni delikatny, naturalny i niesyntetyczny, łatwy do zmycia film, który nie tylko poprawia ich wygląd, ale dodatkowo chroni też przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Olej brokułowy może być stosowany zarówno do olejowania włosów przed myciem jak i po prostu na co dzień wcierany w końcówki włosów.
Olejek brokułowy jest doskonały i coraz bardziej popularny również dlatego, że pasuje też do włosów o średniej porowatości a ponadto jest idealny do pielęgnacji dojrzałej skóry i suchych partii ciała na łokciach, kolanach i piętach. Olej z brokuła zadba też o skórki przy paznokciach. Nie bez powodu tak chętnie kupowany jest on zimą: doskonale pielęgnuje i chroni skórę narażoną na zanieczyszczenia powietrza, w tym również smog.
Olej z brokuła – działanie
- doskonale wygładza włosy;
- silnie nabłyszcza;
- sprawia że nawet wysokoporowate włosy stają się lekko śliskie;
- pasma przestają być sztywne i suche;
- chroni przed działaniem czynników zewnętrznych;
- pielęgnuje skórę dojrzał;
- chroni przed toksynami;
- dba o paznokcie, łokcie, stopy;
- jest niezwykle wydajny;
- bogaty w witaminy A i K;
- zawiera potas, żelazo, wapń.
Sposób użycia
- JAKO KREM/ LUB SERUM DO TWARZY nałożyć kilka kropel bezpośrednio na skórę całej twarzy, szyi i dekoltu, lub – przy suchych jedynie niektórych partiach twarzy.
- JAKO BALSAM DO CIAŁA – zaaplikować kosmetyk na zwilżoną skórę.
- MASAŻ WYBRANYCH PARTII CIAŁA – stosować samodzielnie lub zmieszać olejek z balsamem , żelem lub innym olejkiem.
- MASKA NA SKÓRĘ GŁOWY – wmasować olej w skórę głowy (OKOŁO 5 ML).
- MASKA NA WŁOSY – nałożyć na suche włosy minimum 20 minut przed umyciem, ZABEZPIECZENIE KOŃCÓWEK WŁOSÓW – wetrzeć kilka kropli oleju w suche bądź mokre końcówki włosów.
- SERUM NA SUCHE PARTIE CIAŁA– niewielką ilość oleju wmasować w twardą skórę pięt, łokci lub kolan, a następnie założyć bawełniane skarpetki/rękawice.
- JAKO ODŻYWKA DO PAZNOKCI – wmasować w paznokcie oraz skórki raz dziennie najlepiej na noc.
Dodaj komentarz