O tych hydrolatach z pewnością nie słyszałaś!

Hydrolaty do twarzy dziś ma już co druga z nas w swojej łazience. Lawendowy, z róży damasceńskiej, neroli, z czystka… Okazuje się, ze na tym nie kończy się lista tych cennych wód roślinnych o cudownym działaniu. Sprawdź, jak wiele możliwości oferują inne hydrolaty. Pochodzenie niektórych z nich Cię zaskoczy!

Dlaczego warto stosować wody kwiatowe?

Hydrolaty powstają w procesie pozyskiwania olejków eterycznych i są wodną esencją rośliny, którą się podaje obróbce; jako nieliczne mają tak dużą moc pielęgnacyjną, która zmienia się w zależności od tego, z jakich roślin zostały pozyskane. Doskonale rewitalizują skórę, nawilżają, odżywiają, regenerują i łagodzą podrażnienia, gdyż nie trzeba ich rozcieńczać tak jak olejki eteryczne. Wody kwiatowe to 100% naturalne toniki bez dodatku alkoholu, parabenów i substancji zapachowych.

Najciekawsze, nietypowe hydrolaty

Hydrolat z kwiatów głogu – ma w swym składzie cenne flawonoidy (działają antyoksydacyjne), a także proantocyjanidyny (działanie przeciwstarzeniowe), oraz kwasy organiczne, które należą do grupy trójterpenów , co wzbogaca hydrolat o właściwości przeciwzapalne, wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych.

Ponadto hydrolat z kwiatów głogu zawiera znaczne ilości śluzu, garbniki, fitosterole, cukry (ramnozę, galaktozę), kwasy organiczne, pektyny (kwas galakturonowy, kwas glikuronowy), witaminę C, witaminy z grupy B, a także dużą ilość minerałów i niewielkie ilości olejku eterycznego. To skarbnica cennych pierwiastków!

Regularne stosowany wspomaga tworzenie się elastyny, wiec skóra jest dobrze nawilżona, odżywiona, gładka, elastyczna i jędrna.

Hydrolat z dzikiej malwy to działanie przeciwzapalne, a duże stężenie flawonoidów i antocyjanów odpowiada ze efekty odmładzające i kojące, dlatego hydrolat nie tylko łagodzi i koi podrażnienia skóry, pozostawiając miłe uczucie świeżości, ale również spłyca zmarszczki i wymiata wolne rodniki.

Hydrolat cyprysowy ekologiczny – doskonały środek wspomagający walkę z cellulitem i żylakami. Ma działanie ściągające i oczyszczające skórę, dobrze dba o skórę trądzikową, wspomaga krążenie. Rozluźnia napięcia mięśniowe, koi, przywraca równowagę łamliwym i suchym włosom, wzmacnia ich blask i witalność.

Hydrolat ze skórek cytryny – dla cery tłustej lub mieszanej, oraz naczyniowej. Ma działanie przeciwzapalne, uspokaja skórę, koi i leczy, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne oraz dba o dobre pH skóry.

Hydrolat z kewry to inaczej ekstrakt z kwiatów pandanowca. Znany jest w kuchni, jako dodatek do potraw i deserów, ale nie tylko smakuje, ale i pielęgnuje. Hydrolat z kewry ma właściwości oczyszczające i świetnie sprawdza się jako tonik do twarzy. Ponadto pielęgnuje wrażliwą skórę, świetnie oczyszcza z codziennych zanieczyszczeń i sprawnie łagodzi stany zapalne. Jest doskonały do pielęgnacji skóry suchej i naczynkowej. Regularne stosowanie hydrolatu z kewry sprawia, że skóra staje się elastyczna, promienna i jedwabiście gładka. Tonik doskonale odświeża i oczyszcza pory, regulując wydzielanie sebum.

Hydrolat z kwiatów magnolii – powstaje z destylacji magnolii, zwanej wiecznie zielonym drzewem. Ma właściwości nawilżające, regeneruje skórę, łagodzi podrażnienia. Hydrolat z magnolii stosuje się zarówno do skóry pozbawionej blasku, jak i do włosów – doskonale je wzmocni i przywróci zdrowy wygląd. Świetnie sprawdzi się także w pielęgnacji skóry pod oczami, czyli jako kojący kompres do okładów – zlikwiduje cienie i opchnięcia powiek.

Hydrolat z bułgarskiej białej róży – znacie różę damasceńską? Pora na jej białą krewną. Hydrolat z tego kwiatu jest otrzymywany w wyniku destylacji płatków specjalnej odmiany bułgarskiejbiałej róży.
Produkt ma szerokie działanie pielęgnacyjne, a biała róża zamknięta w wodnym roztworze cechuje się wysoką zawartością olejków eterycznych. Ten hydrolat jest doskonały do pielęgnacji skóry wrażliwej, naczynkowej, a także dojrzałej i przesuszonej. Łagodzi podrażnienia, a ponadto wzmacnia naczynka i znacznie przyspiesza regenerację skóry. Ten hydrolat doskonale dba o nawodnieni skóry i chroni ja przed utratą nawilżenia.

Hydrolat z bławatka uzyskiwany jest w procesie destylacji parowej kwiatów chabra, Jest niezwykle cennym i naturalnym kosmetykiem, który ma silne właściwości przeciwutleniające, łagodzące i zmiękczające. Hydrolat z chabra jak mało który działa też przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Może się też pochwalić wysokim stężeniem flawonoidów i antocyjanów w postaci niebieskich barwników cyjaniny i pelarginy. Chronią one roślinę przed niekorzystnym działaniem środowiska zewnętrznego, a także przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i promieniami UV.

Wykorzystuje się go w okładach na powieki i podrażnione oczy, oraz jako łagodny tonik do demakijażu. Warto też wiedzieć, że hydrolat z bławatka bogaty jest w polifenole i minerały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *