Na czym polega koreańska pielęgnacja twarzy? 4 kroki do piękna

Wszystkie zazdrościmy Koreankom gęstych, kruczoczarnych włosów i nieskazitelnej, porcelanowej cery. Te pierwsze są nie tyle ich zasługą, ile wypadkową genów, ale na piękną skórę Koreanki ciężko pracują. Dobra wiadomość jest taka, że my też możemy. W jaki sposób? Wyjaśniamy, na czym polega koreańska pielęgnacja twarzy i jakie są jej etapy. 

Cztery etapy koreańskiej pielęgnacji twarzy

Koreańska pielęgnacja twarzy przebiega wieloetapowo. Mianowicie wyróżnia się:

  1. Oczyszczanie skóry twarzy
  2. Tonizowanie skóry twarzy
  3. Nawilżanie i odżywianie skóry twarzy oraz opóźnianie procesów starzenia
  4. Ochrona przeciwsłoneczna skóry twarzy.

Koreańska pielęgnacja twarzy ‒ etap 1. Oczyszczanie skóry twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy przebiega trójtorowo. Najpierw należy wykonać dokładny demakijaż. Do tego celu warto wykorzystać płyn micelarny (który po wszystkim wymaga zmycia), ale lepiej zastosować kosmetyk na bazie naturalnych olejków. Waciki mogą podrażniać skórę, dlatego dobrze byłoby z nich zrezygnować. Zamiast tego polecamy nabrać odrobinę preparatu na dłoń i zmieszać z niewielką ilością wody. Tak uzyskaną emulsją oczyszczamy twarz kolistymi ruchami, po czym starannie spłukujemy ją letnią wodą.

Po precyzyjnym demakijażu należy pozbyć się zanieczyszczeń, pozostałości po makijażu i toksyn, ale nie można tego robić zbyt intensywnie ‒ nie wolno trzeć skóry. Istotny jest nie tylko sposób oczyszczania cery, lecz także zastosowany preparat; ten ostatni musi być łagodny, aby nie naruszał naturalnej warstwy ochronnej skóry. Jej oczyszczanie warto wesprzeć delikatnym masażem; wystarczy na niego poświęcić około dwóch minut i wykonywać koliste ruchy. Drugi krok w ramach oczyszczania należy przeprowadzać za pomocą pianki, żelu lub innego preparatu tego typu na bazie cytryny, wyciągów z owoców i aloesu, wieczorem ‒ węgla aktywnego, a jesienią i zimą (ze względu na mniej intensywne słońce) ‒ kwasów.

Ostatnim elementem oczyszczania twarzy jest złuszczanie. W tym celu korzystamy z peelingu enzymatycznego, chemicznego lub mechanicznego, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Warto wybierać peelingi z dodatkiem pestek owoców, ryżu, lnu lub aloesu.

Oczyszczanie skóry twarzy należy przeprowadzać rano i wieczorem. Rano należy pominąć pierwszy krok.

Koreańska pielęgnacja twarzy ‒ etap 2. Tonizowanie skóry twarzy

Tonizowanie jest bardzo istotne w codziennej pielęgnacji cery, ponieważ przywraca odpowiedni współczynnik pH skóry po oczyszczaniu. W tym celu korzystamy z toniku lub hydrolatu; wybranym kosmetykiem spryskujemy twarz, a jeżeli nie ma formy sprayu, nakładamy go dłońmi, bez użycia wacików. Preparat powinien zawierać aloes, zieloną herbatę i wyciągi roślinne. Należy go stosować rano i wieczorem.

Koreańska pielęgnacja twarzy ‒ etap 3. Nawilżanie i odżywianie skóry twarzy oraz opóźnianie procesów starzenia

Trzeci etap koreańskiej pielęgnacji należy dopasować do potrzeb swojej skóry. Cera jednej kobiety wymaga jedynie nawilżenia, a cera drugiej ‒ profilaktyki przeciwzmarszczkowej. I tak ‒ w zależności od rodzaju skóry wybieramy esencję, serum, ampułkę, krem, olejek lub maskę. Każdy z podanych kosmetyków powinien zawierać naturalne oleje (dobrane do problemu cery), ekstrakty roślinne, śluz ślimaka, miód, kokos, kwas hialuronowy, witaminę C, kakao, złoto, wosk lub jad pszczeli.

Ten etap pielęgnacji zakłada także dbałość o okolice oczu. To dotyczy nawet młodych Koreanek, które w ten sposób zapobiegają powstawaniu zmarszczek, a także zwalczają obrzęki i cienie pod oczami. W tym celu stosują kosmetyki na bazie awokado, ryżu, zielonej herbaty lub aloesu. Trzeci etap koreańskiej pielęgnacji należy przeprowadzać dwa razy dziennie ‒ rano i wieczorem.

Koreańska pielęgnacja twarzy ‒ etap 4. Ochrona przeciwsłoneczna skóry twarzy

W krajach takich jak Korea, Japonia i Chiny opalenizna jest uważana za niemodną, dlatego każdy krem dostępny w tamtejszych drogeriach zawiera obowiązkowo filtr przeciwsłoneczny. Mieszkanki (i mieszkańcy!)  tych krajów zabezpieczają się przed słońcem przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *