Na czym polega drenaż limfatyczny twarzy i ciała? Działanie, wskazania i przeciwwskazania

Drenaż limfatyczny to masaż ciała, który pobudza krążenie krwi i limfy. Wykonuje się go w profesjonalnych salonach masażu lub w gabinetach medycyny estetycznej i odnowy biologicznej. Na czym polega drenaż limfatyczny twarzy i ciała oraz jak działa? Dla kogo jest wskazany i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?

Jak działa drenaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy, a tym samym poprawia ogólny stan organizmu. Stymulacja odpowiednich punktów na ciele odżywia skórę, usprawnia pracę komórek i organów wewnętrznych oraz reguluje krążenie krwi. Drenowana skóra staje się jędrna i elastyczna, a metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach ulega poprawie. Drenaż limfatyczny ma na celu usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym, dlatego skutecznie zapobiega cellulitowi. Ponadto wspomaga leczenie niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych, i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.

Na czym polega drenaż limfatyczny?

Do zabiegu pacjent jest ubierany w specjalny strój napełniany powietrzem. Wypełniający się kombinezon udrażnia węzły limfatyczne, a tym samym sprzyja lepszemu oczyszczaniu organizmu. Równie dobrze drenaż limfatyczny można przeprowadzić ręcznie. W tym celu należy odwiedzić wykwalifikowanego masażystę, który będzie masował i uciskał odpowiednie miejsca na ciele. Możliwy jest zarówno masaż całego ciała, jak i wybranych partii skóry, na przykład twarzy; w takim przypadku drenaż limfatyczny bywa łączony z innymi zabiegami na cerę, między innymi z mezoterapią.

Na czym polega drenaż limfatyczny twarzy?

Drenaż limfatyczny twarzy zaczyna się od masażu obojczyków, a kończy na masażu czubka głowy. Towarzyszą mu delikatne i powolne ruchy. Drenaż limfatyczny pomaga pozbyć się problemów z zatokami oraz opuchlizny oczu i innych części twarzy. Ponadto poprawia kondycję skóry oraz wchłanianie substancji odżywczych i leczniczych w stosowanych kosmetykach. Może być wykonany ręcznie lub za pośrednictwem nowoczesnych urządzeń.

Drenaż limfatyczny trwa od 30 minut do godziny. Po zabiegu pacjent czuje się lekki i odprężony. Zaleca się wykonywanie masażu w serii złożonej z 6-10 zabiegów.

Drenaż limfatyczny twarzy ‒ dla kogo?

Drenaż limfatyczny twarzy jest wskazany w przypadku problemów z zatokami, a także opuchlizny oczu i innych części twarzy. Może się na niego zdecydować każdy, kto oczekuje poprawy ogólnego stanu skóry oraz wchłaniania substancji odżywczych i leczniczych zawartych w kosmetykach.

Drenaż limfatyczny twarzy ‒ przeciwwskazania

Na drenaż limfatyczny twarzy nie należy decydować się w przypadku stanów zapalnych, alergicznych i zakaźnych skóry, ran i uszkodzeń na skórze, ekstrakcji zęba i okołozębowych zmian ropnych, stanu ropnego migdałów, guzków na węzłach chłonnych, zaawansowanej miażdżycy naczyń, gorączki, wady serca, wysokiego nadciśnienia tętniczego, zapalenia żył i świeżych zakrzepów oraz nadczynności tarczycy, która uniemożliwia masowanie szyi.

Drenaż limfatyczny ciała ‒ dla kogo?

Drenaż limfatyczny ciała redukuje cellulit oraz wspomaga leczenie zespołu ciężkich nóg i chorób żył. Ponadto poprawia odżywienie skóry i oczyszcza organizm.

Drenaż limfatyczny ciała ‒ przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia masażu jest choroba nowotworowa (i stan po operacyjnym usunięciu nowotworu), zapalenie naczyń chłonnych, obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych, zakrzepica żył głębokich (w przeciągu ostatniego pół roku), podwyższona temperatura ciała, niewydolność serca i gruźlica płuc. Ponadto drenaż limfatyczny ciała nie powinien być wykonywany w przypadku otwartych ran, chorób skóry i wad serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *