Krem z ogórka, czyli kosmetyki naturalne domowej roboty

Kosmetyki z ogórkiem były wykorzystywane już przez nasze babcie i prababcie. My też możemy dbać o skórę w taki sam sposób, jak nasze przodkinie. Jak zatem zrobić krem z ogórka? Przygotuj: witaminę E, olejek jojoba i z awokado, macerat rumiankowy (suszone lub rozdrobnione kwiatki rumianku zalane olejem i odstawione na miesiąc) i (oczywiście) świeżego ogórka. Potrzebne ci także będą: blender, spieniacz do mleka, dwie miseczki, garnek i termometr.

Każdy krem składa się z dwóch faz: tłuszczowej i wodnej. Do fazy tłuszczowej zaliczają się: macerat, olejek jojoba i awokado, emulgator. Fazę wodną stanowi woda z ogórka, a dodatkiem jest witamina E. Fazę tłuszczową podgrzej w kąpieli wodnej do temperatury 60°C. Następnie zrób fazę wodną. Pokrój i zblenduj ogórka. Oddziel wodę od miąższu, przeciskając powstałą masę przez sitko. Pogrzej wodę ogórkową do temperatury 60°C. Pora na połączenie obu faz. Dodaj fazę tłuszczową do wodnej, cały czas mieszając. Po ostygnięciu i zgęstnieniu, połącz krem z witaminą E.krem z ogorka

Jakie właściwości ma krem z ogórka? I jaki wpływ na naszą skórę mają pozostałe składniki: rumianek, olejki i witamina E? Ogórek odświeża, nawilża i łagodzi. Polecany jest dla osób z wrażliwą i tłustą skórą twarzy. Rumianek posiada właściwości przeciwzapalne i tonizujące. Olejki nawilżają i odżywiają, a witamina E odmładza i regeneruje. Jakie witaminy znajdziemy w kremie ogórkowym? Są to witaminy A, C, E, K, PP i te z grupy B; są także kwasy tłuszczowe, aminokwasy i sole mineralne.

Krem z ogórka, który przygotowałaś w swoim domowym laboratorium, powinien mieć intensywny zapach, jasnozielony kolor i lekką konsystencję. Jeżeli do fazy dodatków dołączysz konserwant, krem będzie mógł posłużyć ci dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *