Wielu kobietom zrobienie hybrydy w domu wydaje się czymś bardzo trudnym, podczas gdy jest to jeden z prostszych zabiegów. Jak zrobić manicure hybrydowy poprawnie i nie stracić na to pół dnia? Oto najprostsza instrukcja stosowania lakierów hybrydowych, jaką znajdziesz w sieci.
Przygotowanie paznokci do hybryd
Zanim w ogóle zaczniemy myśleć o robieniu hybryd, musimy przygotować na to paznokcie. Konieczne jest ich skrócenie, spiłowanie i nadanie im odpowiedniego kształtu. Wybór należy do nas: możemy paznokcie spiłować klasycznie, na kształt migdałów, nieco mniej lub bardziej zaostrzyć. Warto też odsunąć i wyciąć skórki, żeby nadać płytce ładny kształt. Przede wszystkim jednak paznokcie muszą być dobrze oczyszczone – poprzednio nałożony lakier musi z nich zniknąć, a paznokcie warto przetrzeć jeszcze cleanerem, który zmyj z nich niewidoczne zabrudzenia.
Co jest potrzebne do zrobienia hybryd?
Lista rzeczy, których potrzebujemy do zrobienia manicure hybrydowego w domu nie jest długa, zwłaszcza że wiele z nich kupujemy raz i służą nam przez wiele kolejnych zabiegów np. lampa. Co trzeba mieć?
- Cleaner – odtłuszczacz do paznokci.
- Polerka do paznokci – matuje i przygotowuje paznokcie.
- Baza od lakier hybrydowy – zabezpiecza płytkę.
- Lakiery hybrydowe – wybór kolorów zależy od nas.
- Top hybrydowy – produkt utwardzający manicure.
- Lampa UV lub LED – do utwardzanie hybryd.
To podstawowy zestaw, ale oczywiście możemy go wzbogacić o dodatkowe elementy np. tasiemki lub sondy do robienia wzorów na paznokciach, pyłki i brokaty do zdobienia paznokci, oliwkę wygładzającą skórki po zabiegu. Nie są one jednak konieczne, aby hybrydy zrobić poprawnie.
Na liście nie ma też pilników, nożyczek, cążek i patyczków, które potrzebne są do przygotowania paznokci na manicure, a także acetonu do zdejmowania hybryd.
Jak zrobić manicure hybrydowy?
KROK 1. Matowienie i odtłuszczanie paznokci.
Przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu paznokcie trzeba dokładnie zmatowić polerką, aby ich powierzchnia była wygładzona. Lakiery hybrydowe dużo lepiej trzymają się zmatowionej płytki, a więc dłużej możemy cieszyć się uzyskanym efektem bez odpryskiwania. Po zmatowieniu płytkę trzeba przetrzeć wacikiem (najlepiej bezpyłowym) nasączonym cleanerem.
KROK 2. Nakładanie i utwardzanie bazy.
Pierwsza na paznokcie powinna być nałożona cienka warstwa bezbarwnej bazy, która uchroni płytkę, a może ją też nieco wzmocnić i odżywić. Oczywiście bazę utwardzamy pod lampą.
KROK 3. Pierwsza warstwa lakieru.
Następnie nakładamy pierwszą warstwę lakieru. Trzeba pamiętać, aby była to cienka warstwa, bo tylko wtedy dobrze się utwardzi. To nic, że jeszcze nie kryje tak dobrze, jak byśmy sobie to wyobrażali. Lepiej nałożyć więcej cienkich warstw niż jedną grubą, która będzie marszczyła się po utwardzeniu. Pamiętajmy o zabezpieczeniu lakierem również wolnego brzegu. Po nałożeniu lakieru utwardzamy go pod lampą zgodnie z zaleceniami producenta.
KROK 4. Druga warstwa lakieru.
Druga warstwa lakieru to już ta bardziej kryjąca, ale też ta, podczas której możemy pokusić się o jakieś zdobienia. Lakiery hybrydowe wysychają dopiero pod lampą, więc dają możliwość swobodnego zdobienia bez obaw, że zastygną zanim skończymy wzór. Co ciekawe druga warstwa hybrydy wcale nie jest obowiązkowa – coraz częściej producenci wypuszczają lakiery hybrydowe, które kryją już po jednej warstwie, aby przyspieszyć robienie manicure w domu.
KROK 5. Nakładanie i utwardzanie topu.
Kiedy efekt nas zadowala, na lakier nakładamy cieniutką warstwę bezbarwnego topu i oczywiście utwardzamy całość pod lampą.
KROK 6. Zakończenie manicure hybrydowego.
Warto pamiętać, aby na sam koniec przemyć paznokcie raz jeszcze cleanerem, żeby pozbyć się tłustej warstwy pozostającej po utwardzaniu. Dobrze jest też wmasować w paznokcie i skórki odżywczą oliwkę lub masełko, dzięki któremu skóra będzie gładka, dobrze nawilżona i piękna.
Dodaj komentarz