Jak szybko  zapuścić włosy? 5 najważniejszych zasad włosów do pasa

Zapuszczanie włosów to nic trudnego? Tak, to prawda, że “nic nie robimy, a one rosną”… ale to tylko z pozoru wygląda tak niewinnie. Zapuszczanie włosów to żmudny proces a bez odpowiedniej pielęgnacji pasma niszczeją i zamiast długich do pasa włosów mamy kalendarz wypełniony wizytami u fryzjera, który ciągle skraca mocno zniszczone pasma.

Bywa, że włosy rosną za wolno i oczywiście nie wyglądają tak, jak oczekujemy. Jeśli chcesz zapuścić włosy „bezboleśnie” i sprawić, że poza wymarzoną długością, będę też piękne i zdrowe poznaj 5 najważniejszych zasad dla każdej kobiety zapuszczającej włosy. 

Jak szybko  zapuścić włosy? 5 najważniejszych zasad włosów do pasa

1. Skóra głowy to podstawa

Jeśli skóra głowy choruje – włosy nie będą na niej rosły z odpowiednią (wymarzoną) prędkością. Ponadto w chorej skórze mieszczą się cebulki włosowe – które również razem z nią chorują. Często wygląda to tak, że wzrost włosów całkowicie się zatrzymuje. Dlatego podstawą zdrowych włosów jest zdrowa skóra głowy. Najlepiej zadbać o nią kupując delikatne szampony, pozbawione SLS-ów, PEG-ów i wszelkich substancji drażniących. Zamiast tego kup szampon naturalny i delikatny, który “wie” jak obchodzić się z twoją skórą.

2. Zadbaj o suplementację i zdrową dietę

Często przy wyjątkowo osłabionych włosach bez suplementów niestety się nie obejdzie, dlatego udaj się do apteki i poproś o suplementy na włosy o najlepszym składzie lub – jeśli nie lubisz farmaceutyków – kup naturalny susz z pokrzywy i skrzypu polnego. Pij taki napar codziennie przez około 2 miesiące, a szybko zobaczysz zmianę w “jakości” włosów: staną się mocniejsze, bardziej błyszczące, ruszy ich wzrost i zatrzyma się nadmierne wypadanie. Skrzyp i pokrzywę możesz też stosować jako wcierki lub płukanki do włosów – wzmocnienie od zewnątrz należy połączyć z pielęgnacją skóry głowy – to cebulki powinny pracować, aby włosy rosły długie i mocne. Miej świadomość tego, ze “jesteś tym, co jesz” i ze zdrowe odżywianie to duże wsparcie dla pięknych włosów i skóry.

3 Masuj skórę głowy

To cudowny, w dodatku zupełnie darmowy zabieg, który sama możesz wykonać w domu (często połączony jest z olejowaniem włosów). Masaż pobudza mikro-krążenie i wzmacnia cebulki, dając im bodziec do wzrostu. Procesy w macierzy włosów zaczynają się wówczas nasilać, ponieważ prężniej działają wszelkie podziały komórkowe w najgłębszych strukturach cebulek.

4. Olejuj włosy (i skórę głowy)

Naturalne olejki i wykonane z ich udziałem olejowanie włosów to najlepsze, co możesz  zrobić, aby pomóc włosom rosnąć i… świetnie wyglądać. Główna zasada jest jedna: olejki muszą być naturalne i pozbawione parabenów, czyli bezpieczne i najlepiej certyfikowane znakiem jakości – dopiero wówczas możesz spokojnie nakładać je na skalp.

naturalne olejki to bogactwo niespotykanych nigdzie indziej i w żadnej substancji kwasów tłuszczowych omega-3,6,7,9, steroli roślinnych, flawonoidów, witamin, skwalenu i innych składników aktywnych wspomagających ich wzrost, piękno i zdrowie.

5 . Delikatność i świadoma pielęgnacja

Chodzi – mówiąc ogólnie o to, by dobrze traktować swoje włosy. Z szacunkiem. Grzecznie i bez barbarzyństwa, czyli, innymi słowy, aby unikać wszystkiego, czego włosy nie lubią: szarpania, silnie komedogennych substancji, mocnego tarcia w ręcznik, chodzenia spać z mokrymi włosami, nadmiernej ekspozycji na słońce i promieniowanie UV -to najważniejsze czynniki, które bardzo niszczą włosy. Do tego dochodzi oczywiście również stres, nieodpowiednia dieta, przyjmowane leki. Zimą chroń włosy pod czapką, a latem – pod kapeluszem.

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, że nawet wybór suszarki wpływa na kondycję włosów – im wyższą temperaturę emituje, tym łatwiej wyzbywasz się wody z wnętrza włosów i osłabiasz cebulki. To nie jest najlepsza droga do długich włosów. Jeszcze jeden czynnik, który pogarsza stan włosów i skóry głowy, a o którym nie mamy pojęcia to środki do układania fryzury, lakier do włosów, żel, pianka – wszystko to bardzo niszczy włosy, a cząsteczki tych kosmetyków często nadbudowują się u podstawy włosa i niszczą go tak, że włos łamie się u samej podstawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *