Szampony lub odżywki dostępne w sklepach zawierają dużo drażniących substancji. Z jednej strony podrażniają one skórę głowy i niszczą włosy, z drugiej sprawiają, że kosmetyki pienią się i dobrze spłukują (mowa tu o SLS). Jeżeli nie chcesz używać produktów ze składnikami powodującymi alergie, zrób własny, w 100% naturalny.
Żel z siemienia lnianego do włosów
Wiemy już jak przyrządzić peeling skóry głowy. Pora zająć się lnianym żelem przeznaczonym do pielęgnacji włosów. Potrzebne będą tylko dwa składniki: szklanka wody i dwie łyżeczki siemienia lnianego. Jak sporządzić ten kosmetyk? Zagotuj siemię lniane w niewielkiej ilości wody. Gotuj przez około pięć minut, ciągle mieszając. Następnie odcedź przez sitko i poczekaj aż ostygnie.
A jak stosuje się żel lniany? Preparat należy rozprowadzić zaraz po umyciu włosów; potem przeczesz je palcami. Żel szybko wchłania się we włosy i skórę głowy. Po upływie kilkunastu minut można opłukać włosy. Z powodzeniem miksturę możny możne używać bez spłukiwania. Żel z siemienia lnianego stosuje się co trzecie mycie włosów.
Żel lniany dobrze nawilża, nabłyszcza, regeneruje i odżywia skórę głowy i włosy. Pasemka nie puszą się, nie są łamliwe, a końcówki nie rozdwajają się. Preparat podkreśla skręt włosów oraz chroni przed zanieczyszczeniami i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Najlepsze rezultaty będą widoczne po upływie około miesiąca.
Peeling do skóry głowy
Przed myciem włosów i nałożeniem żelu z siemienia lnianego zastosować można peeling. Sporządzisz go z cukru i kilku kropel szamponu lub odżywki. Dodać możesz także olejki eteryczne lub miód. Pamiętaj jednak, żeby nie stosować soli. Cukier szybciej rozpuści się i nie spowoduje podrażnień, które mogłaby wywołać sól. Składniki peelingu wymieszaj i delikatnie wmasuj w skórę głowy. Uważaj, by nie splątać lub nie wyrwać pasemek.
Dodaj komentarz