Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z zabiegów mechanicznego złuszczania naskórka. Stosuje się ją w gabinetach kosmetycznych jako terapię odmładzającą, pielęgnującą i wspomagającą leczenie dermatologiczne. Wiele kobiet używa urządzeń do mikrodermabrazji w domu. Dlaczego ten zabieg cieszy się tak dużą popularnością?
Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?
Mikrodermabrazja diamentowa jest nowoczesną metodą pielęgnacyjną, która polega na złuszczaniu martwego naskórka. Zabieg jest delikatny, bezpieczny i nieinwazyjny. Efekty? Skóra jest świeża, promienna i gładka. Wskazaniami do mikrodermabrazji diamentowej są:
- przebarwienia skóry i blizny;
- rozstępy i cellulit;
- zmarszczki;
- łojotok skóry;
- sucha i zrogowaciała skóra;
- rozszerzone pory skóry;
- wiotka skóra pozbawiona jędrności;
- zapobieganie starzeniu się cery.
Do mikrodermabrazji diamentowej istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich:
- skłonność do rumienia,
- ciąża i karmienie piersią,
- nowotwory,
- mechaniczne uszkodzenia skóry,
- aktywna opryszczka,
- trądzik różowaty lub pospolity,
- cera naczynkowa,
- łuszczyca,
- terapia retinoidami.
Na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej?
Mikrodermabrazja diamentowa polega na mechanicznym usunięciu warstwy rogowej naskórka za pomocą głowicy wyposażonej w diamentową końcówkę. Przed zabiegiem skórę oczyszcza się, usuwa się makijaż i inne zanieczyszczenia nagromadzone na twarzy. Końcówka urządzenia zasysa złuszczony naskórek, wygładzając i oczyszczając jednocześnie buzię. Podczas zabiegu stosuje się ruchy do góry, na zewnątrz i na kratkę, dzięki czemu żaden fragment skóry nie będzie pominięty. Po przeprowadzonej mikrodermabrazji pora na zaaplikowanie odżywczych składników i zastosowanie maski.
Efekty mikrodermabrazji diamentowej
Po zabiegu skóra jest gładka i przyjemna w dotyku. Systematyczne poddawanie się mikrodermabrazji diamentowej spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, redukuje rozstępy i oczyszcza pory skóry. Pobudzone zostają do produkcji kolagen i elastyna, które zapewniają skórze ujędrnienie i wygładzenie, poprawia się krążenie w skórze i wzrasta jej odporność na uszkodzenia. Aby osiągnąć takie efekty, mikrodermabrazję diamentową należy przeprowadzać co trzy lub cztery tygodnie; przewiduje się około 10 wizyt w gabinecie dermatologicznym. Skutkami ubocznymi zabiegu mogą być: zaczerwienienie, świąd skóry, niewielkie krwiaki, które znikają po krótkim czasie.
Jak dbać o skórę po zabiegu?
Po mikrodermabrazji diamentowej należy trzymać się kilku zasad, jeśli chodzi o pielęgnację skóry.
- Unikaj bezpośredniej ekspozycji cery na słońce.
- Stosuj krem z filtrem 30 SPF.
- Zrezygnuj z sauny, solarium i basenu na co najmniej dwie godziny po zabiegu.
- Nie maluj się przez 24 godziny po zabiegu.
- Nie drap naskórka.
- Pij duże ilości wody, która nawilży skórę.
Dodaj komentarz