Jeden maleńki kosmetyk, jedno muśnięcie policzka, a buzia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staje się piękniejsza: bardziej młodzieńcza, pełna życia, ma ładniejszy kontur, a my wyglądamy młodziej. To “magiczna” moc różu do policzków sprawią, że wciąż bije on rekordy sprzedaży. Jeśli sama masz w kosmetyczce więcej niż jeden róż do policzków, pewnie wiesz, o co chodzi jaka magia skrywa się za dobrze dobranym różem. No dobrze…ale jak go wybrać dobrze? Podpowiadamy jak go dobrać, nakładać i używać.
Czy wiesz, że…
… historia zaróżowionych policzków sięga czasów Starożytnego Egiptu i Grecji? Ówcześni do barwienia policzkóœ używali soków z czerwonych owoców i warzyw. W Europie był to oczywiście burak lub malina, a także sok z konwalii majowej. Zaś najprostszym sposobem na zaróżowienie cery było (i jest) podszczypywanie policzków.
… Średniowiecze niestety nie polubiło rumianych policzków, ponieważ świadczyły one o niskim statusie społecznym i chłopskim pochodzeniu, a pożądana była porcelanowa blada, wręcz nieskazitelna cera. Róż kosmetyczny wrócił do łask dopiero w XVII wieku, wówczas zaczęto smarować policzki niebezpiecznym dla zdrowia ołowiem.
Obecnie różowe policzki są synonimem zdrowej cery i organizmu pełnego wigoru. Podkreślają kształt twarzy, a już razem z bronzerem tworzą po prostu duet idealny. Ważne jednak, by używać go odpowiedni i w odpowiedni sposób dobrać. Jak nie zniszczyć makijażu, wybierając nieodpowiedni dla siebie róż?
Róż do policzków: jak go nakładać?
- Po pierwsze – z umiarem, To bardzo ważne, ponieważ zbyt duża ilość różu znacznie kontrastuje z całą buzią i sprawia, że wygląda ona karykaturalnie i groteskowo. Pamiętaj, że policzki nigdy nie powinny stanowić najmocniejszego elementu w makijażu, dlatego aplikacja różu powinna ograniczyć się jedynie do precyzyjnego muśnięcia policzków.
- Nie uśmiechaj się aplikując róż. To dlatego, że podczas uśmiechu “pracuje” cała twarz i unoszą się szczyty kości policzkowych. Róż powinien być ostatnim elementem makijażu, zwieńczeniem całej stylizacji.
- Nakładaj go zaczynając od skroni i delikatnie, subtelnie przechodząc w stronę skrzydełka nosa. Najgrubsza warstwa różu powinna zostać pod linią włosóœ. Kontury powinny być rozmyte (roztarte pędzlem) tak, by róż nie odznaczał się intensywna linią na twarzy.
- Kremowy róż do policzków rozprowadź delikatnie palcami (wklep go miejsce obok miejsca, aby dobrze stopił się ze skórą i całym makijażem), a potem przypudruj. Sypki lub w kamieniu nanoś skośnie ściętym pędzlem na przypudrowaną już twarz – najpierw nabierz róż, potem otrzep pędzel o brzeg dłoni, by jego nadmiar opadł z włosia. Będziesz pewna, ze nie nałożysz na policzek mocno zabarwionej, różowej plamy.
Róż do policzków: jak dobrać jego kolor?
Kolor różu do policzków jet w zasadzie kwestią indywidualna. Pamiętaj jednak, że jego odcień nie może być mocny – sięgaj po subtelne kolory i zwracaj uwagę na to, jaki masz typ urody: dla chłodnej karnacji dobry będzie róż, który ma w sobie delikatnie niebieskie lub srebrne akcenty, dla karnacji ciepłej idealne będą róże do policzków, w których dominują złote nuty.
Pamiętaj! Świadomość tego, czy dla twojego typu urody odpowiednia jest ciepła brzoskwinia, czy np. chłodna, subtelna wiśnia to podstawa. Źle dobrany kolor niestety nienaturalnie barwi policzek i odstaje od reszty makijażu powodując jego dysharmonię; łatwo zostanie on zdekonspirowany jako fałszywy rumieniec.
Róż do policzków i jego rodzaje
- Róż do policzków w kamieniu – najpowszechniejszy i najbardziej popularny róż do policzków, który jednocześnie daje najbardziej naturalny efekt. Delikatny i subtelny, niezwykle wydajny.
- Róż do policzków w sztyfcie – coraz bardziej popularny, ponieważ bardzo wygodny w użyciu. Wygląda jak wysuwana pomadka w sztyfcie – z jego pomocą idealnie zaznaczysz i podkreślisz linię policzków. Jest też bardzo trwały i daje ładny efekt nawilżonej, świetlistej cery.
- Róż do policzków w kremie – stworzony dla fanek trwałych kosmetyków, którym nie będzie straszny ani deszcz, ani wiatr ani żadne inne zawirowania klimatyczne. Jego zaletą jest również to, że bywa multifunkcyjny i często służy nie tylko policzkom, ale i ustom, ponieważ doskonale spełnia się w roli pomadki. Efekt jest nieco mocniejszy i wyrazisty, więc trzeba tu bardzo uważać z doborem odpowiedniego odcienia.
- Sypki róż do policzków – to najczęściej mineralny proszek. Niezwykle delikatny i wydajny, a przy tym trwały. Róż do policzków w sypkiej wersji wymaga wprawy i charakteryzuje go duża trwałość. Ma lekką konsystencję, doskonale stapia się ze skórą a jego formuła sprawia, że cera wygląda na bardzo zdrową.
Dodaj komentarz