Krem na trądzik różowaty – DIY
Po co kupować drogie i nie zawsze skuteczne kremy, skoro możemy zrobić je same? Wiemy wtedy, co wkładamy do środka, oszczędzamy pieniądze na składnikach (co nie oznacza, że są one gorszej jakości), a przyrządy potrzebne do zrobienia kremu znajdziemy w kuchennej szafce. Co przygotować i jak zrobić krem na trądzik różowaty, czyli domowe laboratorium czas otworzyć.
Do zrobienia kremu na trądzik różowaty potrzebne ci będą: napar z przywrotnika pospolitego (ujędrnia skórę, rozjaśnia przebarwienia, łagodzi stany zapalne) i śledziennicy skrętolistnej (uszczelnia naczynka krwionośne, ma działanie przeciwalergiczne i antybakteryjne), olejek herbaciany (reguluje wydzielanie sebum, ma działanie ściągające, bakteriobójcze, łagodzące), ekstrakt z drzewa herbacianego (działa grzybobójczo i bakteriobójczo), macerat olejowy z zielenicy skrętolistnej (nawilża) i witamina E (wygładza i odmładza skórę). Wymienione składniki kupić można w aptece, Internecie lub znaleźć w kuchni.
Jeżeli zgromadziłaś już wszystkie składniki, przygotuj dwie fazy. Faza olejowa (30%) to: macerat, wyciąg z zielonej herbaty, emulgator (stanowiący około 2% fazy tłuszczowej). Do fazy wodnej (70%) zaliczymy napar z przywrotnika i ze śledziennicy. Natomiast faza dodatków to kilka kropel z witaminy E i ekstrakt z zielonej herbaty.
Sporządzenie kremu na trądzik różowaty jest bardzo łatwe. Macerat, wyciąg z zielonej herbaty i emulgator należy rozpuścić w kąpieli wodnej w temperaturze około 60°C. W drugiej kąpieli wodnej podgrzewamy napary. Łączymy dwie fazy, wlewając fazę olejową do wodnej; mieszamy aż krem zgęstnieje. Kiedy preparat ostygnie, dodajemy witaminę E.
Jak działa krem? Pomaga w leczeniu trądziku różowatego, zamyka popękane naczynka krwionośne, likwiduje zaskórniki, uszczelnia naczynia włosowate, działa przeciwzapalnie i łagodząco. Krem ma lekką konsystencję i bardzo szybo wchłania się w skórę twarzy.
Krem pod oczy z chabrem i świetlikiem lekarskim
Przygotuj następujące składniki: napar z płatków chabru bławatka, napar ze świetlika lekarskiego, olejek jojoba, skwalan, oliwę z oliwek i witaminę E. Pierwszy ze składników ma działanie kojące, rozświetlające i przeciwalergiczne. Drugi napar posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne; łagodzi objawy wszelkich chorób oczu. Olejek jojoba i oliwa z oliwek natłuszczają. Skwalan natomiast chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych i poprawia odnowę komórkową.
W fazie olejowej (25%) powinny znaleźć się: oliwa z oliwek, olejek jojoba, skwalan i emulgator. Faza wodna (75%) to napary z chabru i świetlika. Dodatkami są krople witaminy E. Na początku przygotuj napary. Do szklanek z wrzątkiem wrzuć kolejno dwie łyżki płatków chabra i saszetkę świetlika. Odstaw na około 15 minut, przecedź i gotowe napary wykorzystaj do zrobienia kremu pod oczy. Składniki fazy olejowej i wodnej podgrzej w oddzielnych wodnych kąpielach o temperaturze 60°C. Następnie połącz obydwie fazy, dolewając olejową do wodnej. Po ostygnięciu kremu dodaj witaminę E. Składniki znajdziesz w aptece, sklepie spożywczym lub na łące.
Dodaj komentarz