Niezależnie od tego, jaki mamy rodzaj cery i jaki efekt chcemy osiągnąć, maseczka do twarzy ma jeden cel: poprawić stan skóry. Zanim poznasz rodzaje maseczek do twarzy, dowiedz się, jak działa maseczka do twarzy.
Jak działa maseczka do twarzy?
Maseczka do twarzy ma za zadanie wytworzenie okluzji. Okluzja (łac. occlusio ‘zamknięcie’), która polega na powstaniu na skórze powłoki po aplikacji kosmetyku, ma na celu ochronienie skóry przed nadmierną utratą wody poprzez zmniejszenie lub uniemożliwienie odparowania wody z naskórka.
Rodzaje maseczek do twarzy
Maseczki odżywcze i nawilżające
są podstawowym elementem pielęgnacji. Chociaż mogą być stosowane na każdy rodzaj cery, najbardziej poleca się je do pielęgnacji cery suchej. Maseczki odżywcze i nawilżające zawierają bardzo silne substancje aktywne, dlatego wnikają głęboko w skórę, którą odżywiają i której przywracają sprężystość. Są to: masło karite, kwas hialuronowy, olejek z nasion zbóż, witaminy i inne minerały. Mogą być stosowane przez cały rok: zimą chronią skórę przed skutkami niskiej temperatury, a latem zabezpieczają ją przed promieniami słonecznymi.
Maseczki oczyszczające (ściągające)
są szczególnie polecane dla osób mających cerę tłustą i mieszaną. Maseczki oczyszczające zawierają składniki o działaniu uspokajającym, oczyszczającym pory i likwidującym zanieczyszczenia. Najczęściej jest to glinka (zielona, biała lub niebieska), tlenek cynku i mentol.
Maseczki wygładzające i ujędrniające
są przeznaczone dla kobiet po 40 roku życia, których skóra staje się coraz mniej elastyczna, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek. Maseczki wygładzające i ujędrniające przywracają skórze sprężystość dzięki zawartym w nich czynnikom aktywnym takim jak auksyny ze zbóż i z ryżu oraz witamina B5 i B6).
Maseczki uspokajające i tonizujące
zmniejszają przekrwienie, nawilżają, zmniejszają uczucie dyskomfortu i wspomagają likwidację pękających naczynek. Maseczki uspokajające i tonizujące powstają na bazie olejków eterycznych, roślin (na przykład róża, irys, rumianek) lub wód termalnych.
Dodaj komentarz