Szybkie przetłuszczanie się włosów potrafi być męczącym problemem. Nawet przy częstym myciu głowy, czasem ciężko jest utrzymać objętość i czystość naszej fryzury. Całe szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które oferują kompleksową pomoc w zachowaniu świeżości i zdrowego wyglądu od nasady, aż po same końcówki włosów.
Włosy tłuste — higiena i pielęgnacja
Gdy myślimy o pielęgnacji fryzury, do głowy przychodzą nam takie rzeczy jak szampony, odżywki, maski i wszelkiego rodzaju kosmetyki przeznaczone do nanoszenia na nasze pasma. Nie każdy jednak wie, że dbanie o zachowanie świeżości, zaczyna się w codziennych nawykach. W miesiącach zimowych wystarczy przyjrzeć się naszej czapce i zastanowić się, czy odpowiednio często jest ona prana. Także nakrycia głowy z syntetycznych materiałów mogą być przyczyną tego, że po dniu na dworze, włosy będą tłuste. Nawet jeśli nie nosimy czapki, to z pewnością używamy szczotki czy grzebienia. Je także należy czyścić, przy użyciu wody i mydła. Pamiętajmy, że kontakt z pasmami na całej długości mają ręczniki, których używamy do osuszenia mokrych włosów. Według opinii specjalistów powinny one być prane przynajmniej raz w tygodniu, gdyż mogą być przyczyną oklapniętej i błyszczącej u nasady fryzury.
Właściwe mycie głowy to klucz do sukcesu
Wiedza o tym, jak poprawnie myć głowę, wcale nie musi być oczywista, dlatego też warto zagłębić się w ten temat. Po pierwsze, szampon przeznaczony do włosów przetłuszczających się, zapewni nam należytą pielęgnację. Będzie on regulował pracę gruczołów łojowych i zmniejszy produkcję sebum na powierzchni skóry głowy. Musimy także mieć świadomość, że stosowanie gorącej wody ma szkodliwy wpływ na świeżość naszej fryzury. Należy używać letniej wody, by łuski włosa mogły być domknięte. Dokładne spłukanie kosmetyków gra dużą rolę, gdyż pozostałości w postaci odżywki bądź szamponu, spowodują, że włosy będą zlepione i podatne na przetłuszczanie.
Czy nic nie da się zrobić? Ależ skąd!
Wahania hormonalne, uwarunkowania genetyczne czy też zaburzenia pracy tarczycy — czasem nie mamy wpływu na to, że nasza fryzura nie zachowuje świeżości. W tym przypadku warto wykonać szereg badań, które pomogą w określeniu problemu i poradzeniu sobie z nim. Podjęcie odpowiednich działań w zakresie zdrowia może być wspomagane poprzez inne czynności, takie jak choćby wykonanie peelingu skóry głowy. W ten sposób nie tylko zostanie pobudzone mikrokrążenie skóry, ale także zostanie ona odpowiednio oczyszczona z nadmiaru sebum. Delikatny masaż powierzchni głowy relaksuje, a także sprawia, że pasma będą mocniejsze i bardziej lśniące. Aby zastosować peeling, możemy zakupić odpowiedni produkt w drogerii lub wykonać go sami z użyciem cukru, lub kawy i delikatnego szamponu. W ten sposób nasza fryzura będzie odżywiona i odporna na oklapnięcie i przyleganie do skóry głowy.