Na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki decydują się osoby z cerą tłustą, trądzikową, naczynkową, a nawet suchą. Oferta gabinetów kosmetycznych jest bardzo szeroka i pełno w niej trudnych nazw, takich jak: „hydrabrazja‟, „mikrodermabrazja diamentowa‟, „laser IPL‟ czy „peeling kawitacyjny‟. Na czym polegają poszczególne metody oczyszczania twarzy u kosmetyczki?
Metody oczyszczania twarzy u kosmetyczki
Manualne/ ręczne oczyszczanie twarzy
To nie będzie zaskoczenie, że zabieg polega na ręcznym wyciskaniu zaskórników. Żeby odpowiednio przygotować do niego skórę, kosmetyczka wykonuje najpierw demakijaż, a następnie peeling twarzy. Później nakłada na nią preparat rozmiękczający i kieruje na twarz strumień pary ‒ w ten sposób pory rozszerzają się, a preparat nabiera silniejszego działania. Teraz, kiedy skóra jest rozpulchniona, można przystąpić do zabiegu właściwego, czyli wyciskania zaskórników. W tym celu kosmetyczka uciska palcami pory i usuwa zalegającą w nich treść; oczywiście robi to w jednorazowych rękawiczkach. Gdy skończy, aplikuje na twarz kolejno kosmetyk przeciwzapalny i łagodzący, zwykle krem lub maskę, oraz krem ochronny dostosowany do rodzaju cery. Zabieg może być wykonywany przy każdym typie skóry oprócz naczynkowej, ale coraz częściej odchodzi się od niego na rzecz innych, mniej inwazyjnych metod oczyszczania twarzy.
Hydrabrazja/ mikrodermabrazja wodna
Ten zabieg odbywa się z wykorzystaniem wody. Najpierw skóra jest oczyszczana podciśnieniowo z nagromadzonego łoju i zaskórników. Następnie kosmetyczka przystępuje do mikrodermabrazji wodnej właściwej, czyli złuszczania naskórka za pomocą głowic ściernych (ich średnica jest dopasowana do rodzaju skóry). Woda schładza i nawilża skórę, a przy okazji zmniejsza dyskomfort wywoływany przez złuszczanie. Hydrabrazja nie może być wykonywana na skórze naczynkowej i nadwrażliwej.
Mikrodermabrazja diamentowa
Zabieg polega na delikatnym ścieraniu naskórka aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów, a odbywa się za pomocą głowic diamentowych i przy użyciu próżni. Dzięki mikrodermabrazji diamentowej można pozbyć się zaskórników i martwych komórek, ale może z niej korzystać jedynie skóra bez większych problemów.
Laser IPL
Laser IPL to zwykle drugi etap oczyszczania twarzy po mikrodermabrazji. Za pomocą lasera kosmetyczka przeprowadza zabieg antybakteryjny, który ma zapobiec powstawaniu kolejnych stanów zapalnych. Polega na nałożeniu ampułki z serum dopasowanym do potrzeb cery trądzikowej i laserowym wprowadzeniu jej do skóry.
Peeling kawitacyjny/ ultradźwiękowy
Zabieg polega na zastosowaniu na zwilżoną skórę urządzenia, które emituje ultradźwięki. Peeling kawitacyjny może być wykonywany przy każdym rodzaju skóry.
Peeling chemiczny/ złuszczanie kwasami
Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na skórę kwasu, aby mogło dojść do kontrolowanego oparzenia chemicznego. Zastosowane kwasy usuwają nadmiar warstwy rogowej naskórka i przeciwdziałają kumulowaniu się nowej masy rogowej, która prowadzi do powstawania zaskórników.
Maski oczyszczające
Podczas jednego zabiegu nakłada się na twarz maskę o wielu różnych właściwościach: złuszczającą, regenerującą komórki skóry, wygładzającą i nawilżającą. Maski oczyszczające mają łagodne działanie i nie wywołują podrażnień ani zaczerwienień.
Dodaj komentarz